K-kotike

??????????????????????Paeltikand – see (juba 15 sajandist pärit!) tikandiliik, mis on levinud kogu maailmas ja oli oma populaarsuse tipul 19. sajandi alguses, pole Eestis väga suurt tähelepanu pälvinud. Võib-olla oleme me oma põhjamaises karguses pisut vähem edevamad nii rikkaliku “lillelisuse” suhtes või oli põhjus lihtsalt sobivate siidpaelte puudumises, aga nii või teisiti on paeltikand üks neist käsitööliikidest, mis meil on suhteliselt hiljuti avastatud ja alles kogub populaarsust.

Kui Katre leidis internetisügavustest paeltikandililledega K tähe, mis talle meeldis, siis mina pidin muidugi kohe proovima midagi sarnast teha ja nii saigi Katre endale K-kotikese. Muuseas ka 18. sajandil tehti kõige sagedamisni paeltikandis kreemikasvalgeid õite ja oksakestega kotikesi!

??????????????????????
Kuna siidpaelu meil siiani saada pole, siis paeltikkisin atlaspaeltega (paelte hankimisel tasub silmas pidada, et mida õhem ja pehmem pael, seda mõnusam tikkida) ja kasutasin lisaks ka iirist ja natuke pärleid.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kõik ülejäänu oli tehniline küsimus, täpset koopiat ma teha ei plaaninudki ja seega tikkisin nii, nagu tuju ja tahtmine oli.
???????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Ja veel – K-kotikeses ei ole K-kohukesed…

Advertisements
Rubriigid: paeltikand, tikkimine, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s